Mercedes-Benz A200 AMG Line aut.
| Farve | Grå |
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 163 / 120 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.300 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.285 kg |
| Længde | 467 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 4 nov 2025 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 630 kg |
Virkelig flot A200 AMG-line! Fremtræder i flot stand inde og ude , bilen har altid kørt på servicekontrakt hos Ejner Hessel. En af de få A200 Sedan tilsalg, også endda med både AMG-line pakke og Adaptiv fartpilot!
kørecomputer, multifunktionsrat, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, ambiente belysning, delkunstlæderindtræk, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, svingbart træk (manuel) til 1600kg m/bremser og 690kg u/bremser, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, stemmebetjening
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4281
Forbehold for tastefejl
-
239.800 kr.
-
Kilometer114.000
-
Benzin20,4 km/l
-
1. reg11/2019
-
Modelår2020
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder