Mazda MX-30 e-SkyActiv SkyPlus
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 145 / 107 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.620 kg |
| Længde | 440 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Moment | 265 nm |
| Lasteevne | 488 kg |
| Batteristørrelse | 30,0 kWh |
🚘 Mazda MX-30 e-SkyActiv SkyPlus 🚘
✅ Highlights
• Adaptiv fartpilot
• Fuld led forlygter
• El indst. førersæde m. memory
• Nøglefri tænding
• Bakkamera
• Fuld aut. klima
• El-sidespejle m/varme
🔋 WLTP
• Elektrisk rækkevidde: 237km.
• AC ladning: 6,6kW.
• DC ladning: 50kW (max).
• Batteristørrelse: 30kWh.
• Vi udfører en batteritest af højvoltsbatteriet (SOH) på alle de elbiler vi sælger.
🚘 Ring for besigtigelse
Vi har både afdeling på Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser også gerne bilen både lørdag og søndag efter nærmere aftale på telefon 98272000.
💵 Finansiering
Vi finansierer bilen både med og uden udbetaling – Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
⚙️ Fragus Garanti – Danmarks absolut bedste dækning med frit værkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 4.900,-
24 mdr kun kr. 6.900,-
36 mdr kun kr. 9.400,-
48 mdr kun kr. 11.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 10 år eller har kørt i alt 200.000 km (det der kommer først).
🚗 Byttebil
Vi tager også din bil i bytte - uanset alder og stand.
🟢 Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- Sjælland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
📱98272000
💻 www.pjautovadum.dk
📧 salg@pjautovadum.dk
🕓 ÅBNINGSTIDER: Man - Fre 07.30-17.00 – Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix
-
109.900 kr.
-
Kilometer29.700
-
El58,1 km/l
-
1. reg11/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder