Mazda 2 SkyActiv-G 75 Core
Mazda 2 SkyActiv-G 75 Core egenskaber
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 75 / 55 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 945 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 170 cm |
| Højde | 150 cm |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Max påhæng | 900 kg |
| Sidst synet | 19 nov 2024 |
| Moment | 135 nm |
| Lasteevne | 551 kg |
Beskrivelse
alufælge, læderrat, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), 4x el-ruder, 6 airbags, vinterhjul, tågelygter, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
89.900 kr.
-
Kilometer108.000
-
Benzin22,4 km/l
-
1. reg12/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook