Kia Niro EV
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.682 kg |
| Længde | 442 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Moment | 255 nm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Batteristørrelse | 64,8 kWh |
🟠 Kia Fabriksgaranti til 2029 eller 150.000 km - mulighed for at tilkøbe en ejerskifte der gælder længere tid.
🟠 Garanti på batteri 8 år eller 160.000 km
🟠 WELFARE PACKAGE, med varmepumpe, varme i rat, batterivarmer mm.
🟠 Meget udstyr som, Digital instrumentering, navigation, apple carplay & android auto, rat varme og meget mere!
✔ Mulighed for finansiering – også uden udbetaling
✔ Vi tager gerne din bil i bytte
✔ Mulighed for at tegne en ejerskifteforsikring på bilen
'kørecomputer, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, højdejust. førersæde, 19" alufælge, 17" alufælge, led kørelys, led baglygter, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, adaptiv fartpilot, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i rat, 2 zone klima, nøglefri adgang, sædevarme, dab radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, airbag, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, parkeringssensor (for), bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk nødbremsesystem, fjernlysassistent
-
159.900 kr.
-
Kilometer121.000
-
1. reg09/2022
-
Modelår2022