Hyundai Kona EV Trend
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.660 kg |
| Længde | 421 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Max påhæng | 300 kg |
| Moment | 395 nm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Batteristørrelse | 64,0 kWh |
Super fin Kona 64 - suveræn rækkevidde. Bilen er med bl.a Bluelink ( App til bl.a ladestyring og forvarmning af kabine ) samt 3 faset ladning og varmepumpe.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, digitalt cockpit, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-justerbar lændestøtte, højdejust. førersæde, 17" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, app integration, varmepumpe, varme i rat, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, træthedsregistrering, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 300kg med og uden bremser kan tilkøbe.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4210
Forbehold for tastefejl
-
154.800 kr.
-
Kilometer69.117
-
1. reg11/2021
-
Modelår2022