Hyundai Kona EV Trend
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.510 kg |
| Længde | 418 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Moment | 395 nm |
| Lasteevne | 660 kg |
| Batteristørrelse | 64,0 kWh |
Super fin Kona 64, bilen er med 3 faset ladning samt Bluelink til bl.a forvarmning af kabine og KRELL lydsystem med lille subwoofer.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, app integration, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 300kg med og uden bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4211
Forbehold for tastefejl
-
154.800 kr.
-
Kilometer64.537
-
El71,7 km/l
-
1. reg07/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder