Hyundai Kona EV Select
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 136 / 100 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.510 kg |
| Længde | 421 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Moment | 395 nm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Batteristørrelse | 39,2 kWh |
Bemærk med 3 faset ladning & adaptiv fartpilot. Super fin mellem størrelse Crossover. Bilen er med trådløs carplay & android auto. Lader fra 0-100% på ca 4 1/2 time på en hjemmelader.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, træthedsregistrering, esp, auto hold, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødbremsesystem
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4322
Forbehold for tastefejl
-
119.800 kr.
-
Kilometer56.621
-
1. reg10/2021
-
Modelår2022