Hyundai Ioniq 5 Uniq AWD
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 325 / 239 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.995 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 189 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Moment | 605 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Batteristørrelse | 74,0 kWh |
Hyundai Ioniq 5 77 AWD i farven Lucid blue med indfarvede skærmkanter, absolut proppet med udstyr.
Highlights:
• Relax pakke hvad der nærmest kan beskrives som lænestolssæder.
• El-håndtag ( køre selv ind og ud efter nærhed bil )
• BOSÈ lydsystem
• Varme og køl i forsæder samt varme i bagsæder
• El-justerbar bagsæder ( frem og tilbage )
• Firehjulstræk
• Træk op til 1600kg ( skal tilkøbes )
• 10-80% DC ladning på helt ned til 17 min.
• ´ Lightbar ´ LED front.
• Bluelink app til bl.a forvarmning af kabine
• 360 Kamera
• Du kan flytte bilen med nøglen hvis nogen holder tæt.
• V2L Funktion, træk strøm til din gril, campingvogn, eller TV i det fri!
Fuld udstyrsliste:
integrerede rullegardiner, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, bagagerumsdækken, el-justerbar lændestøtte, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, sædekøling, el betjent bagklap, headup display, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1600kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4475
Forbehold for tastefejl
-
279.800 kr.
-
Kilometer33.428
-
1. reg03/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder