Hyundai Ioniq 5 Dynamiq
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 229 / 168 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.885 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 189 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Batteristørrelse | 74,0 kWh |
Super fin Ioniq 5 med det opdaterede 77kwh batteri. Veludstyret med bl.a Lightbar front, app til forvarmning af kabine ( bla ), mulighed for træk til 1600kg samt ´ smartkey ´ til bagklap, så den selv kan åbne når man nærmer sig den.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, bagagerumsdækken, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, parkeringssensor (for), bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1600kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4197
Forbehold for tastefejl
-
254.800 kr.
-
Kilometer19.651
-
1. reg06/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder