Hyundai Ioniq 5 Dynamiq
| Farve | Grå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 217 / 160 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.885 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 189 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Batteristørrelse | 70,0 kWh |
Velkørende Ioniq 5 i den super fede farve ´ Cybergrey ´ - Fantastisk langtursvogn og lynhurtig DC ladning, 10-80% på kun ca 17 min, bilen har også forvarmning til batteri.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1600kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
Vi tilbyder brugtvognsattest ved bilkøb samt mulighed for levering i hele Danmark.
Billig finansiering - også uden udbetaling via bl.a. Santander Bank og Accept auto.
Vores kampagnetilbud på finansiering er ofte billigere end bankernes.
Se mere på www.hbg.dk eller få en prøvetur i bilhuset: Teknologiparken 2, 9440 Aabybro.
Åbent alle hverdage kl. 10:00 - 17:00 og Søndag kl. 12:00 - 16:00.
Mikkel: mobil/sms 60 16 02 54
Mail: salg@hbg.dk
Vognnr : 4140
Forbehold for tastefejl.
-
204.800 kr.
-
Kilometer40.555
-
1. reg09/2021
-
Modelår2022