Hyundai Ioniq 5 Dynamiq
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 170 / 125 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.805 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 189 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Batteristørrelse | 54,0 kWh |
Super fin Ioniq 5, suveræn velkørende vogn med komforten i top. DC ladning på 10-80% på helt ned til 17min, fremtræder i flot stand inde som ude. rummelig bil.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, bagagerumsdækken, stofindtræk, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, adaptive forlygter, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, app integration, nøglefri adgang, sædevarme, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, bakkamera, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 750kg u/bremser og 450kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4283
Forbehold for tastefejl
-
174.800 kr.
-
Kilometer44.583
-
1. reg01/2022
-
Modelår2022