Ford Transit Custom 320 L2H1 2,0 TDCi Trend 130HK Van 6g
Ford Transit Custom 320 L2H1 2,0 TDCi Trend 130HK Van 6g egenskaber
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.222 kg |
| Længde | 5.339 cm |
| Bredde | 1.990 cm |
| Højde | 2.286 cm |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Max påhæng | 2.800 kg |
| Sidst synet | 11 jun 2025 |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 978 kg |
| CO2 udledning | 168,0 g/km |
Beskrivelse
Lang model, stor skærm, intr tagbøjler
2 skydedøre, Anhængertræk, CD / radio, Centrallås, Elruder for, El-spejle med varme, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Aircondition, Bakkamera, Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Radio, Servo, Sædevarme for, USB stik, Udvendig temperaturmåler, Indfarvede kofangere, Kurvelys, LED kørelys, Tågelygter, Armlæn, Justerbart rat, Kopholder, Stofindtræk, ABS, Airbag, Antispin, ESP, Startspærre, 1 ejer, 6 gear, Diesel partikelfilter, Ikke ryger, Service overholdt
-
109.900 kr.
-
Kilometer159.000
-
Diesel15,4 km/l
-
1. reg06/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift7.600 kr. pr. år
Del på Facebook