Ford Capri Select Extended Range
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 286 / 210 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.098 kg |
| Længde | 463 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 163 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 5 mar 2026 |
| Moment | 545 nm |
| Lasteevne | 587 kg |
| Batteristørrelse | 76,6 kWh |
🚗 Udstyr🚗
✔️ 5 år Ford garanti fra ny
✔️ Optil 627km på opladning efter WLTP
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Varmepumpe
✔️ 19´ Orig. Alufælge
✔️ El indst. førersæde m. memory
✔️ Varme i rat
✔️ Sædevarme
✔️ Lane assist
✔️ Navigation
✔️ Apple CarPlay
✔️ Bluetooth
✔️ Skiltegenkendelse
Batteri info:
🔋 Batteri garanti til 160.000 km / 8 år.
🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 627 km.
🔋 Opladningstid 10-80 % via DC-hurtigladning: 28 min.
🔋 Opladningstid 0-100% via AC-opladning: 5 timer 16 minutter
🔋 Batterikapacitet: 77 kWh,
kørecomputer, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, digitalt cockpit, læderrat, massage i førersæde, 18" alufælge, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, elektrisk parkeringsbremse, el-ruder, sædevarme, nøglefri adgang, varme i rat, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, blindvinkelsassistent, parkeringssensor (bag), bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix
-
264.900 kr.
-
Kilometer15.250
-
1. reg03/2025
-
Modelår2025
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder