Fiat 500C TwinAir 80 Sportiva
Fiat 500C TwinAir 80 Sportiva egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | Cabriolet |
| Døre | 2 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 80 / 59 |
| Cylindre | 2 |
| Ccm | 900 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 945 kg |
| Længde | 357 cm |
| Bredde | 163 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Max påhæng | 800 kg |
| Sidst synet | 9 sep 2025 |
| Moment | 145 nm |
| Lasteevne | 360 kg |
Beskrivelse
apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, sportssæder, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, 6 airbags, esp, isofix, Nummerplade gebyr 1180kr, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte, Åbent alle hverdage 7.30-17.30 Lørdag og søndag 13-16
-
66.900 kr.
-
Kilometer121.000
-
Benzin26,3 km/l
-
1. reg08/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook