Dacia Sandero TCe 90 Streetway
Dacia Sandero TCe 90 Streetway egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 900 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.040 kg |
| Længde | 409 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 152 cm |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Max påhæng | 1.090 kg |
| Sidst synet | 26 apr 2024 |
| Moment | 140 nm |
| Lasteevne | 510 kg |
Beskrivelse
Bil nr.: 10257
Velkommen til Gærum Auto - din bilforhandler siden 1969 ✅
Økonomisk Dacia Sandero med flot service historik!
Flot service historik
Multifunktionsrat
Splitbagsæde
El-sidespejle
Tågelygter
Led kørelys
Fjernb. centrallås
Sædevarme
Håndfrit til mobil
Navigation
parkeringssensor (bag)
Aircondition
Lev nysynet!
-
79.800 kr.
-
Kilometer61.000
-
Benzin21,6 km/l
-
1. reg05/2020
-
Modelår2019
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder
Gærum Auto ApS
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Brønderslevvej 126, Gærum
9900 Frederikshavn
CVR : 40667148
98486044
salg@tougaardauto.dk
Del på Facebook