Dacia Duster dCi 110 Prestige EDC
Dacia Duster dCi 110 Prestige EDC egenskaber
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 110 / 81 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.379 kg |
| Længde | 434 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 169 cm |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Sidst synet | 1 okt 2024 |
| Moment | 260 nm |
| Lasteevne | 475 kg |
Beskrivelse
multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, tagræling, træk, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, antispin, esp
-
99.900 kr.
-
Kilometer185.000
-
Diesel22,2 km/l
-
1. reg10/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift2.320 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook