Citroën Grand C4 SpaceTourer BlueHDi 130 Exclusive EAT8 7prs
| Farve | Hvid |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.586 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 164 cm |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 20 jun 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 624 kg |
automatgear, 7 personers, aftageligt træk, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, regnsensor, digitalt cockpit, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, isofix, 6 airbags, esp,Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
174.900 kr.
-
Kilometer108.000
-
Diesel23,3 km/l
-
1. reg06/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift1.800 kr. pr. 6 måneder