Citroën Grand C4 SpaceTourer BlueHDi 130 Cool 7prs
Citroën Grand C4 SpaceTourer BlueHDi 130 Cool 7prs egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.584 kg |
| Længde | 460 cm |
| Højde | 164 cm |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 12 jan 2026 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 606 kg |
Beskrivelse
7 personers, kørecomputer, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags, esp, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Åbent alle hverdage 7.30-17.30
Lørdag og søndag 13-16
-
149.900 kr.
-
Kilometer101.000
-
Diesel28,2 km/l
-
1. reg02/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift1.220 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook