Citroën Grand C4 Picasso BlueHDi 120 Cool EAT6 7prs
Citroën Grand C4 Picasso BlueHDi 120 Cool EAT6 7prs egenskaber
| Farve | Grå |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.625 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 164 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 22 jan 2024 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 580 kg |
Beskrivelse
automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, træk, læderrat, kørecomputer, højdejust. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte
-
119.900 kr.
-
Kilometer132.000
-
Diesel25 km/l
-
1. reg12/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift1.690 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook