Citroën C3 BlueHDi 100 Supreme
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.211 kg |
| Længde | 400 cm |
| Bredde | 175 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 600 kg |
| Sidst synet | 19 sep 2025 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 299 kg |
!!!!!! REGULÆR OG ØKONOMISK C3 !!!!!!
FOR YDERLIGERE INFO, RING DA PÅ TLF.NR. 98963244 TAK.......
NU UDBYDES DENNE 1 EJERS C3 TIL SALG......
AF FINT UDSTYR KAN NÆVNES:
Kørecomputer, infocenter, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, regnsensor, dæktryksmåler, automatisk start/stop, el-ruder for, el-sidespejle m/varme, el-forlygtejustering, højdejust. førersæde, splitbagsæde, stofindtræk, isofix, sædevarme, radio, android auto, apple carplay ( VIA KABEL), usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent osv.........
BEMÆRK:
1 EJERS ØKONOMISK CITROEN.......OP TIL 33 KM.PR.L.......
ALLE SERVICE OVERHOLDT HOS CITROEN.......
KOM OG KIG, ELLER RING ENDELIG FOR YDERLIGERE INFO.......PS. MAILS BESVARES IKKE......OBS. Se flere fine biler på wwwilbroauto.dk TIL DEN HELT RIGTIGE PRIS, TØR DU LA` VÆR ?.........
-
79.900 kr.
-
Kilometer69.000
-
Diesel33,3 km/l
-
1. reg10/2019
-
Modelår2020
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder