Citroën C3 1,5 Blue HDi Seduction start/stop 100HK 5d
Citroën C3 1,5 Blue HDi Seduction start/stop 100HK 5d egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.262 kg |
| Længde | 399 cm |
| Bredde | 174 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Max påhæng | 1.150 kg |
| Sidst synet | 4 dec 2025 |
| Moment | 254 nm |
| Lasteevne | 390 kg |
Beskrivelse
Billig vægtafgift
Klimaanlæg, Bluetooth, CD / radio, Elruder for, El-spejle, Fartpilot, Parkeringssensor bag, Servo, Sædevarme for, USB stik, 16" Alufælge, Indfarvede kofangere, LED kørelys, Tonede ruder, Tågelygter, Armlæn, Kopholder, Stofindtræk, ABS, Airbag, Antispin, Startspærre, Diesel partikelfilter, Ikke ryger, Afhentning
-
34.900 kr.
-
Kilometer241.000
-
Diesel33,3 km/l
-
1. reg11/2015
-
Modelår2015
-
Grøn afgift240 kr. pr. år
Del på Facebook