Citroën ë-C3 Aircross Extended Range VTR Sport 113HK 5d Aut.
Citroën ë-C3 Aircross Extended Range VTR Sport 113HK 5d Aut. egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 1 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.395 cm |
| Bredde | 1.795 cm |
| Højde | 1.660 cm |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Max påhæng | 550 kg |
Beskrivelse
FABRIKS NY
1 års gratis clever ladning
8 års service care garanti
10" digital instrumentering, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk lyssensor, Bakkamera, Bluetooth, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fab. Sædevarme, Fartpilot, Fartbegrænser, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Multifunktionsrat, Navigation, Radio, USB stik, Varme i forruden, 17" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Tågelygter, Armlæn, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, ABS, Airbag, ESP, Dæktrykssensor, Blindvinkelassistent, Lyssensor, Isofix, Vejbaneassistent, Startspærre, Skiltegenkendelse, Parkeringssensor for/bag
Nybil
-
239.990 kr.
-
1. reg01/2026
-
Modelår2026
Del på Facebook