Audi TTS TFSi Coupé quattro
| Type | Coupé |
| Døre | 2 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 272 / 200 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.395 kg |
| Længde | 420 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 134 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Sidst synet | 12 aug 2025 |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 265 kg |
Ekstrem velholdt Audi TTS med knap 300 HK
Her får du en fantastisk køremaskine med masser af power og køreglæde. Bilen fremstår i særdeles flot stand og har en yderst velholdt – næsten hysterisk – servicehistorik.
Med sine få kilometer på tælleren er der tale om en oplagt entusiast- eller samlerbil.
🟠Vi giver 1 års garanti på bilen, med mulighed for tilkøb af flere år🟠
🟠Knap 300 HK
🟠 Meget lav km-stand
🟠 Fuld og velholdt servicebog
🟠 Fremstår utrolig pæn både inde og ude
Vi tilbyder attraktiv finansiering og tager naturligvis gerne din nuværende bil i bytte.
kørecomputer, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, højdejust. førersæde, 19" alufælge, 2 zone klima, centrallås, udv. temp. måler, fartpilot, el-ruder, sædevarme, cd/radio, airbag, esp
-
249.900 kr.
-
Kilometer114.000
-
Benzin12,5 km/l
-
1. reg04/2009
-
Modelår2009
-
Grøn afgift2.990 kr. pr. 6 måneder