Audi SQ5 3,0 biturbo TDI Quattro Tiptr. 313HK 5d Aut.
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 313 / 230 |
| Cylindre | 6 |
| Ccm | 3.000 |
| Airbags | 8 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.995 kg |
| Længde | 4.629 cm |
| Bredde | 1.898 cm |
| Højde | 1.655 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Max påhæng | 2.400 kg |
| Sidst synet | 16 jul 2024 |
| Moment | 650 nm |
| Lasteevne | 535 kg |
| CO2 udledning | 179,0 g/km |
B&O Sound, audi drive select, panorama elglastag, aut lys
Dellæder kabine, Delvis alcantara-kabine, Anhængertræk aftageligt, 20" Alufælge, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Automatgear, Bluetooth, CD / radio, Centrallås, DVD afspiller, El indst. forsæder, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Køl i handskerum, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Navigation, Ratgearskifte, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, USB stik, Indfarvede kofangere, Kurvelys, LED kørelys, Lygtevasker, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tonede ruder, Tågelygter, Armlæn, Bagagerumsdækken, Glastag, Justerbart rat, Læderrat, Soltag, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Antispin, ESP, Startspærre, Diesel partikelfilter, Elektrisk parkeringsbremse, Ikke ryger, Service overholdt
-
299.900 kr.
-
Kilometer179.000
-
Diesel14,7 km/l
-
1. reg07/2014
-
Modelår2015
-
Grøn afgift12.340 kr. pr. år